Materiál a výroba

Zajímá vás, z jakých materiálů dilda vyrábíme a jaké dodržujeme bezpečnostní postupy? To se dozvíte právě zde.

 

Silikon - Platinum cure

Dilda vyrábíme ze silikonu, který v angličtině můžete vídat označený jako "platinum cure". V Čechách se mu obvykle přezdívá "lékařský silikon", protože je hypoalergenní. Nakupujeme silikon zásadně u dodavatele Smooth-On, který je certifikovanž pro bezpečný styk s lidským tělem a  sliznicemi. Jedná se o standard nejen v industrii hraček pro dospělé, ale využívá se například i k výrobě protéz.

Výhody platinum cure silikonu

- hypoalergenní

- neporézní - snadno se omývá a bakterie se nemají kde usazovat

- odolnost - snese ohýbání, natahování a pokud se o něj dobře postaráte, vydrží vám dlouhé roky

Nevýhody platinum cure silikonu

- nedoporučuje se používat se silikonovými lubrikanty, protože dochází k reakci, která dlouhodobou expozicí postupně poškozuje povrch hračky

- lze skladovat v kontaktu pouze s jinými hračkami z platinum cure silikonu - určitě je neházejte do stejné krabice s TPE hračkami

 

Barvivo

K barvení používáme micu kosmetické třídy určené pro styk s očima a rty. Jedná se o nejvyšší bezpečnostní standard kosmetických barviv. Mica je zakapsulovaná v silikonu, proto se nijak neodírá a nedostává ven z hračky. Nicméně kdyby k takovému jevu došlo (například u kousků s pigmentovými "znamínky"), je kontakt s micou bezpečný právě díky tomu, že se jedná o kosmetickou třídu. Dodavatelů mica prášku máme vícero, například TKB trading, Eye Candy a Dibble Dabble.

 

Bezpečné výrobní postupy

Bublinky

Během míchání silikonu se do něj vždy dostanou stovky vzduchových bublinek a těch se při výrobě zbavujeme pomocí vakuového hrnce a kompresoru. Na těle našich hraček proto nikdy nenajdete bublinky, ale ve výjimečných případech se mohou vyskytnout zespoda na středně tvrdých hračkách. To se děje proto, že tvrdší silikon je náročnější na zpracování a mívá také kratší pracovní čas.

Hladký povrch a výrazné barvy

Naše tzv. mastery (tvrdé modely, ze kterých vyrábíme formy) tiskneme na 3D tiskárně. Tato metoda u některých prodejců znamená, že dostanete hračku s matným povrchem, viditelnými tiskovými linkami a tlumenými barvami. S tím není nutně nic špatně, nicméně to může budit špatný estetický dojem. Naše postupy zahrnujou dokonalé vyhlazení masterů, takže hračky objednané od nás mají příjemný hladký a lesklý povrch, na kterém také lépe vyniknou barvičky.

K výrobě používáme jednodílné formy, tudíž naše hračky nemají spáry ani jiné vizuální nedostatky obvykle spojené s dvoudílnými formami.

Hygiena

Výroba a povýrobní manipulace s hračkami probíhá vždy ve vinylových rukavicích. Před odesláním zákazníkovi je hračka umyta antibakteriálním mýdlem a po osušení zabalena do plastového pytlíku. Pro extra bezpečnost pytlík uzavíráme zatavením.